Co s sebou do nemocnice

Podle čeho vybrat správné nemocniční pyžamo?

Co s sebou do nemocnice aneb jaké nemocniční pyžamo ocení pacient i zdravotníci

Čeká vás plánovaný zákrok? Plánujete pobyt v nemocnici? Ať je to výměna kloubu, plastika, reoperace, či jiný zákrok, máte výhodu dopředu se na pobyt vybavit správným nemocničním pyžamem, tak aby pacient mohl lehce dovolit sestrám a lékařům přístup k svému tělu a zároveň nemusel oblékat nemocničního andělíčka po celou dobu pobytu.

Jak by mělo vypadat správné nemocniční pyžamo? Důležité je, aby dovolilo snadný přístup k hrudníku. Obvykle po žádné operaci nikoho neminou přísavky na monitoring srdeční činnosti a dechu. Pro muže je proto nejvhodnější nemocniční pyžamo, které má rozpínací kabátek po celé délce.

Materiál nemocničního pyžama je nejpříjemnější ze 100% bavlny. Pyžama značky Luiz jsou ušity z popelínu. Tento materiál je hustě tkaný avšak z velmi tenkých nití. Díky tomu je na dotek velmi jemný a chladivý. Poskytuje tak velmi příjemné pohodlí. Pyžama značky Pleas nebo Calvi jsou obvykle z 100% bavlny zpracované do jemného a pružícího úpletu. Poskytují díky tomu velmi příjemné pohodlí. 

V kamenném obchodě Textil Pařík léta nabízíme pyžama značky Luiz, která mají kabátek rozpínací. Pro nákup nemocničního pyžama jsme připravili speciální kategorii na našem eshopu - Nemocniční pyžama, která ukazuje popelínová pyžama s rozpínacím kabátkem a další modely od českých značek Pleas a Calvi. A co doporučujeme pro dámy se dočtete zde: Jakou noční košilku či pyžamo do nemocnice.